6 kwietnia 2022

I Love Latte

Ogólnie o zdrowiu

Ścianki szklane – 4 pomysły na aranżację w domu i lokalu usługowym

Ścianki szklane to element architektoniczny, który zyskuje na popularności, co nie powinno nikogo dziwić. Produkt ten świetnie dopasowuje się do różnorodnych stylów wnętrzarskich, nie przytłacza pomieszczenia, a przy tym może pełnić wiele praktycznych funkcji. Poznaj 4 z nich i sięgnij po nowoczesne rozwiązanie w Twojej przestrzeni prywatnej lub komercyjnej.

1. Ścianki szklane pomagają wydzielać strefy

Najbardziej powszechnym zastosowaniem ścianek szklanych jest podzielenie jednej otwartej przestrzeni na dwie lub więcej mniejszych. Produkt ten doskonale spełnia się w roli wydzielania stref, ponieważ dzięki transparentnemu lub półtransparentnemu materiałowi pomieszczenie nie stanie się ciemne ani nie straci na optycznym wrażeniu dużej przestrzeni.

Ścianki szklane w tej roli mogą stworzyć np. salę barową i restauracyjną w lokalu gastronomicznym lub wydzielić przestrzeń biurową z prywatnej sypialni czy też podzielić dużą kuchnię na miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków.

2. Potrzebujesz prywatności? Postaw na ścianki szklane

Ścianki szklane mogą być wykonane z użyciem materiałów o zwiększonym tłumieniu dźwięków. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w biurach typu open space, zapewniając większy komfort pracy zatrudnionym specjalistom. 

Szkło pochłaniające dźwięki może mieć również swoje zastosowanie w holu hotelowej recepcji czy dużej sali restauracyjnej, aby oddzielić miejsce o większym natężeniu dźwięków (recepcja, strefa barowa) od przestrzeni przeznaczonej do spokojnego odpoczynku (poczekalnia, kawiarnia).

Przykładowe zagospodarowanie przestrzeni szklanymi ścianami

3. Ścianki szklane pozwalają stworzyć łazienkę z charakterem

Ścianki szklane mogą również z powodzeniem służyć jako kabina prysznicowa. Warto podkreślić, że szkło może występować w wersji transparentnej, mlecznej, ze zdobieniami, a nawet wybranym nadrukiem np. z motywem roślinnym czy ulubionym krajobrazem.

4. Ścianki szklane w formie paneli jako aranżacja kuchni

Kolejnym zastosowaniem ścianek szklanych jest ochrona powierzchni przy blacie kuchennym. Szkło hartowane jest pozbawione porów, a co za tym idzie – higieniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Materiał ten jest również odporny na działanie wilgoci czy wysokich temperatur, więc może być wykorzystywany jako aranżacja przy kuchence.

Pragniesz zamówić ścianki szklane?

Chcesz zainwestować w ścianki szklane do Twojego lokalu komercyjnego bądź mieszkania? Sięgnij po usługi firmy Prolinea – marki, która projektuje, wykonuje i montuje aranżacje ze szkła hartowanego. Gotowe produkty odznaczają się niebanalnym designem i wytrzymałością. Wejdź na stronę przedsiębiorstwa i dowiedz się więcej.